WhiteIt Fintech Zártkörűen Működő Részvénytársaság

Általános Szerződési, Felhasználási Feltételek 

(jelen szabályzatban együtt: ÁSZF)

A WhiteIT Fintech Zrt., mint a Whiteless cégcsoport tagja független tőzsdei szimulációs felületet (a továbbiakban: Szimulációs felület és vagy Termék) biztosít a felhasználók részére. A szimulációs felületen a felhasználók korábbi tőzsdei kereskedési napok megtörtént eseményein keresztül próbálhatják ki tudásukat és kereskedhetnek. A felület nem biztosít valós idejű kereskedési lehetőséget, célja csupán az ismeretterjesztés és a szimuláció, valamint egy kereskedési játék biztosítása. A WhiteIT Fintech Zrt. nem vesz részt és/vagy nem avatkozik be semmilyen módon semmilyen kereskedési műveletbe, és nem nyit vagy ellenőriz valós kereskedési számlákat. A Termékben elérhető információk egyike sem minősül befektetési tanácsadásnak. Szimulációs felület és vagy Termék alatt értendő.

A WhiteIT Fintech Zrt. nem felelős az Ön által hozott befektetési döntésekért. A befektetési döntéseiért és a befektetési kutatásáért kizárólag Ön felelős. A WhiteIT Fintech Zrt. nem garantálja semmilyen brókercég vagy pénzügyi szervezet minőségét, megbízhatóságát vagy hírnevét. Fontos megérteni, hogy semmi, beleértve a szabályozást és a kiadványokat is, nem garantálhatja egy brókercég biztonságát vagy tisztességességét. A WhiteIT Fintech Zrt. nem garantálja a harmadik féltől származó tartalmak pontosságát, teljességét vagy időszerűségét. Az ilyen tartalmak nem tükrözik a mi véleményünket vagy álláspontunkat.

Kockázati figyelmeztetés: A valódi pénzzel való kereskedés a gyors pénzvesztés magas kockázatával jár. A legtöbb lakossági befektetői számla pénzt veszít a pénzügyi termékekkel való kereskedés során. Meg kell fontolnia, hogy érti-e a különböző pénzügyi termékek működését, és hogy megengedheti-e magának a pénzvesztés magas kockázatát.

A jelen Megállapodás természetes és jogi személyekre egyaránt vonatkozik, beleértve a munkáltatót, annak alkalmazottait vagy más, a Terméket a Vállalkozás nevében használó vagy ahhoz hozzáférő személyeket képviselő meghatalmazott felhasználókat is.

A jelen Megállapodás, valamint annak bármely frissítése jogi megállapodást képez Ön, mint Felhasználó (a továbbiakban: Felhasználó) és a WhiteIT Fintech Zrt. (a továbbiakban: Szolgáltató) között, és szabályozza a Termék használatát bármely számítógépen, ahol azt Ön vagy bármely harmadik fél telepíti.

A WhiteIT Fintech Zrt. felületén keresztül a Felhasználó által igénybe vett szimulációs játék igénybevétele esetén a jelen Általános szerződési és felhasználási feltételek (továbbiakban: ÁSZF) foglaltak irányadóak.

Jelen ÁSZF a Szolgáltató, valamint a Felhasználók közötti jogviszonyt hivatott szabályozni, a két fél közötti jogviszonyra vonatkozóan tartalmaz rendelkezéseket.

A Felhasználó, a https://tozsdemagus.hu/ oldalra történő regisztrációjával, továbbá a WhiteMob applikáció letöltésével visszavonhatatlanul elfogadja az Általános Szerződési Feltételekben, valamint a mindenkor hatályos adatkezelési tájékoztatóban és a Jelen ÁSZF 1. számú mellékletében foglalt játékszabályzatba foglaltakat.

Ha Ön olyan joghatóság alá tartozik, amely jelen Termék letöltését vagy használatát törvény eltérő követelmények vagy az adott joghatóságban a Termék használatának teljes tilalma miatt tiltott, ne telepítse és ne használja a Terméket. A WhiteIT Fintech Zrt. mint Szolgáltató a fentiek megszegése okán a Felhasználó érdekkörében keletkezett károkért helytállási kötelezettség nem terheli.

Hatályos: 2024. október 31.

Tartalomjegyzék

Általános Szerződési, Felhasználási Feltételek 1

I.      FOGALOMMEGHATÁROZÁSOK 2

1. ÁLTALÁNOS FOGALOMMEGHATÁROZÁSOK 2

2. ÉRTELMEZŐ RENDELKEZÉSEK 7

II.    BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK 8

1.      ÁSZF CÉLJA ÉS HATÁLYA 8

2. ÁSZF MÓDOSÍTÁSA 8

3.         ÉRTESÍTÉSI CSATORNÁK 9

III.    FELEK KÖZÖTTI JOGVISZONY ÁLTALÁNOS SZABÁLYAI 10

1.       EGYÜTTMŰKÖDÉSI KÖTELEZETTSÉG 10

2.      ÉRTESÍTÉSEK 10

3.  FELELŐSSÉG 10

IV.   A SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS FELTÉTELEI 11

1. A SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS TÁRGYA 11

2. A FELHASZNÁLÓ JOGAI ÉS KÖTELEZETTSÉGEI 11

3.         JÓTÁLLÁS, SZAVATOSSÁG 11

4. FIZETÉSI SZABÁLYOK 12

V. FELHASZNÁLÓ EGYÉB KÖTELEZETTSÉGVÁLALÁSAI 12

1. FELHASZNÁLÓ SZERZŐDÉSKÖTÉSI STÁTUSZA 12

VI.    A SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS MEGSZÜNTETÉSE, MEGSZŰNÉSE 12

1. A SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS MEGSZÜNTETÉSÉNEK ÉS MEGSZŰNÉSÉNEK ESETEI 12

2.      SZERVEZŐ és FELHASZNÁLÓ ELÁLLÁSA 13

3.      SZERVEZŐ FELMONDÁSA 13

VII. VEGYES RENDELKEZÉSEK 14

1. MEGVÁLTOZOTT KÖRÜLMÉNYEK 14

2. ADATKEZELÉSI SZABÁLYOK 14

3.         ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK 14

I.      FOGALOMMEGHATÁROZÁSOK

1. ÁLTALÁNOS FOGALOMMEGHATÁROZÁSOK

Felhasználó: Az a természetes személy, aki a Szervező által működtetett platformon keresztül a szimulációs játékban közvetett vagy közvetlen módon részt vesz. A Felhasználó a https://tozsdemagus.hu/ platform regisztrált Felhasználója.

Szervező/Szolgáltató: jelenti a WhiteIT Fintech Zártkörűen Működő Részvénytársaság (Cg.: 01-10-142606, székhely: 1095 Budapest, Lechner Ödön fasor 1. 7. em. 16. ajtó., rövidített neve: WhiteIT Fintech Zrt.., nyilvántartó hatóság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága, adószáma: 32435274-2-43, statisztikai számjele 32435274-6201-114-01, európai egyedi azonosító: HUOCCSZ.01-10-142606, képviseletében eljár: cégjegyzék szerinti bármely vezető tisztségviselő) a Szervező úgy nyilatkozik, hogy a szolgáltatások nyújtásához szükséges szakmai, hatósági, működési engedélyekkel, feltételekkel rendelkezik. Jelen ÁSZF rendelkezésinek értelmében Szervező alatt Szolgáltató, Szolgáltató alatt Szervező értendő.

Fogyasztó: Az önálló foglalkozásán és gazdasági tevékenységén kívül eső célok érdekében eljáró természetes személy, aki a platformot, applikációt igénybe veszi. Jelen szerződéses jogviszonyban fogyasztó csak a felhasználó lehet.

Szerződés: A Szolgáltató és a Felhasználó közötti platform használat, mint szolgáltatás és ahhoz kapcsolódó kiegészítő szolgáltatások térítésmentesen történő felhasználására irányuló valamennyi megállapodás, amely a jelen Általános szerződési feltételekből (továbbiakban: ÁSZF), a mindenkor hatályos Adatvédelmi rendelkezésekből, továbbá a Felek esetleges további, elektronikusan vagy írásban létrejött megállapodásából áll.

Platform: a Szolgáltató https://tozsdemagus.hu/ nevű internetes weboldala, valamint üzemeltetett hálózata, továbbá WhiteMob és Whiepro applikációja, amelyen a Felhasználó hozzáférhet – az oldalra, applikációra történő regisztráció útján (felhasználónév és jelszó megadása után) – az elérhető szolgáltatásokhoz, ideértve különösen a szimulációs felületet.

Szolgáltatás tárgya: A Szolgáltató online szimulációs felületet és vagy applikációt biztosít, amely felületen korábban lezajlott tőzsdei kereskedési események kerülnek szimulálásra. A korábban lezajlott események kereskedési piaciokra, tőzsdékre gyakorolt hatása mellett a Felhasználónak lehetősége nyílik kipróbálni saját tudását és részt venni a szimulált kereskedésben.

Szolgáltatás ellenértéke: Szolgáltató a szimulációs felületeket ellenszolgáltatás nélkül biztosítja a Felhasználók részére.

Játék: Alapja egy tőzsdei szimulációs rendszer, ahol a korábban lezajlott gazdasági események, tőzsdei napok kerülnek szimulálásra. A szimulálás alapja, hogy a tőzsdei napon a nyitó és a záró napi árfolyamok továbbá a napi minimum és napi maximum árfolyamok azonosak a megtörténtekkel, azonban a napon belüli kereskedés a Felhasználók döntéseinek függvényében változik, vagyis az árfolyamok eltérhetnek. A szimuláció során a szimulált nap hossza szintén eltérhet, melynek indokán a szimulált nap akár gyorsabb akár lassabb is lehet. A játékba valós fizetőeszköz nem kerül bevonásra, a cél az ideális kereskedési stratégia megtalálása és a szimulált helyzetben a lehető legmagasabb hozam elérése.

Szolgáltatás: A Szolgáltató által üzemeltetett online platformra (www.tozsdemagus.hu), vagy applikációra történő Felhasználói regisztrációt követően a szimulációs felületen, illetve a Szolgáltató által üzemeltett platformon lévő szimulációs játék.

Termék: Maga a szimulációs rendszer, beleértve a platformot is, amely a WhiteIT Zrt. kizárólagos tulajdonát képezi.

Szimulációs rendszer: a (www.tozsdemagus.hu), oldalon található (HTML) rendszer, amelyen a szimulációs játék(ok) elérhető(k).

Felhasználói fiók: A Felhasználó által a Szolgáltató által létrehozott Szolgáltatás használatához létrehozott, bejelentkezéssel és jelszóval ellátott fiók.

Bejelentkezés: Az az azonosító kód, amely a Jelszóval együtt hozzáférést biztosít a Felhasználónak felhasználói fiókjához.

Jelszó: Felhasználó által kiválasztott kód/jelszó, amely a Belépővel kombinálva hozzáférést biztosít a Felhasználói fiókjához.

Programfelület: Olyan eszközök összessége, amelyek lehetővé teszik a Felhasználó számára a Termékkel való interakciót, beleértve, de nem kizárólagosan, a Termék grafikájának következő elemeit: gomb, rádiógomb, jelölőnégyzet, ikon, listadoboz, fa nézet, szövegdoboz, rácsnézet, menü, ablak, fül, eszköztár, görgetősáv, csúszka, állapotsor és tooltip;

Dokumentáció: Minden idézet és/vagy feljegyzés és/vagy cikk és/vagy általános szöveg, kézikönyvek, útmutatók, rendszer- és/vagy komponensleírások, valamint a WhiteIT Zrt. által online közzétett vagy más módon rendelkezésre bocsátott anyagok, beleértve, de nem kizárólagosan a Termékkel együtt telepített vagy a használat során letöltött .CHM fájlokat.

Vis maior: A felek ellenőrzési körén kívül eső olyan elháríthatatlan események, amelyek a felek szerződéses kötelezettségek szerződésszerű teljesítését ellehetetlenítik. Vis maior esete a jelen jogviszonyban akkor áll fenn, ha a vis maior esete elháríthatatlan, előre nem látható, és egyik félnek sem felróható. A jelen jogviszonyban vis maior lehet természeti katasztrófa, vulkánkitörés, tűzvész, árvíz, világjárvány, (háborús cselekmények, államcsíny, ellenségeskedés vagy bármilyen helyi vagy nemzeti vészhelyzet, mint például háborús agresszió, puccs, invázió, bármely nemzeti, tartományi, kikötői vagy más állami szerv bármely parancsának vagy kérésének teljesítése, kormányzati szabályozás vagy beavatkozás, katonai akció, polgárháború vagy terrorizmus, (biológiai, vegyi vagy nukleáris) robbanás, lázadás, zavargás, zavargások, sztrájk, polgári zavargások (vagy az előző események bármelyikének anyagi vagy jelentős fenyegetése vagy megalapozott félelme), a nemzetközi közlekedési eszközök drasztikus csökkentése, repülőterek lezárása vagy bármely más hirtelen és katasztrofális esemény, körülmény vagy vészhelyzet, amely megakadályozza a Felhasználókat abban, hogy a Szolgáltató platformját igénybe vegyék.

HELP-DESK (Ügyfélszolgálat): A közvetítő által a platformon fenntartott és üzemeltetett információs és segítségnyújtó erőforrás, vagy elektronikus levelezési cím ami elhárítja (vagy segít elhárítani) a Szolgáltatás igénybevételével kapcsolatban felmerült hibákat, problémákat.

Hatálybalépés napja: Az a nap, amikor a jelen Megállapodás a „Tovább”, „Folytatás”, „Elfogadom” „Letöltöm” vagy hasonló gombra kattintva a fent leírt eljárásnak megfelelően, létrejön, attól függően, hogy melyik következik be előbb.

Felmondási Esemény: A Jelen ÁSZF-ben meghatározott olyan egyoldalú közlés, amely a Szolgáltatási szerződés megszűntetésére irányul.

Szolgáltatási szerződés megszűnésének napja: Az az időpont, amikor a Felhasználó a WhiteIT Zrt. mint Szolgáltató által üzemeltetett platformról, vagy applikációból véglegesen törli a regisztrációját.

Csoport: minden olyan jogi és/vagy természetes személy, aki közvetlenül vagy közvetve kapcsolódik a Szolgálatóhoz akár tőke, akár tagok, akár telephely révén.

IP-jogok: Szabadalmak, formatervezési minták, védjegyek és kereskedelmi nevek (akár bejegyzett, akár nem bejegyzett), szerzői és szomszédos jogok, adatbázis-jogok, know-how, üzleti titkok és bizalmas információk; minden egyéb szellemi tulajdonjog és hasonló vagy azzal egyenértékű jog, amely jelenleg vagy a jövőben bárhol a világon létezik; az ilyen jogokkal kapcsolatos kérelmek, folyamatban lévő kérelmek, kiterjesztések és megújítások.

WhiteIT Zrt. online anyagai: A Szolgáltató bármelyik weboldaláról letölthető Tartalom, valamint annak bármely módosítása, amelyet a Szolgáltató saját belátása szerint végezhet.

WhiteIT Zrt. promóciós anyagai: A Szolgáltató tulajdonában lévő és/vagy a Szolgáltató által a vállalat, termékei, szolgáltatásai és tevékenységei promóciójára használt valamennyi védjegy, név, márka, jelzés, logó, banner és bármely más anyag, bármilyen formában.

WhiteIT Zrt. személyzete: a Szolgáltató vagy annak kapcsolt vállalkozásai tisztségviselői, igazgatói, alkalmazottai, valamint a Szolgáltató vagy annak kapcsolt vállalkozásai által felvett vagy kiszervezett bármely más személy.

Személyes adat: az érintettel kapcsolatba hozható adat – különösen az érintett neve, azonosító jele, valamint egy vagy több fizikai, fiziológiai, mentális, gazdasági, kulturális vagy szociális azonosságára jellemző ismeret –, valamint az adatból levonható, az érintettre vonatkozó következtetés.

Adatkezelő: az a természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely – törvényben vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusában meghatározott keretek között – önállóan vagy másokkal együtt az adat kezelésének célját meghatározza, az adatkezelésre (beleértve a felhasznált eszközt) vonatkozó döntéseket meghozza és végrehajtja, vagy az adatfeldolgozóval végrehajtatja.

Adatkezelés: az alkalmazott eljárástól függetlenül az adaton végzett bármely művelet vagy a műveletek összessége, így különösen gyűjtése, felvétele, rögzítése, rendszerezése, tárolása, megváltoztatása, felhasználása, lekérdezése, továbbítása, nyilvánosságra hozatala, összehangolása vagy összekapcsolása, zárolása, törlése és megsemmisítése, valamint az adat további felhasználásának megakadályozása, fénykép-, hang- vagy képfelvétel készítése, valamint a személy azonosítására alkalmas fizikai jellemzők (pl. ujj- vagy tenyérnyomat, DNS-minta, íriszkép) rögzítése.

Adattovábbítás: az adat meghatározott harmadik személy számára történő hozzáférhetővé tétele;

Adattörlés: az adat felismerhetetlenné tétele oly módon, hogy a helyreállítása többé nem lehetséges;

Adatkezelés korlátozása: a tárolt adat zárolása az adat további kezelésének korlátozása céljából történő megjelölése útján;

Adatmegsemmisítés: az adatot tartalmazó adathordozó teljes fizikai megsemmisítése;

Adatfeldolgozás: az adatkezelő megbízásából vagy rendelkezése alapján eljáró adatfeldolgozó által végzett adatkezelési műveletek összessége.

Adatfeldolgozó: az a természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely – törvényben vagy az Európai Unió kötelező jogi aktusában meghatározott keretek között és feltételekkel – az adatkezelő megbízásából vagy rendelkezése alapján személyes adatokat kezel.

Profilalkotás: személyes adat bármely olyan – automatizált módon történő – kezelése, amely az érintett személyes jellemzőinek, különösen a munkahelyi teljesítményéhez, gazdasági helyzetéhez, egészségi állapotához, személyes preferenciáihoz vagy érdeklődéséhez, megbízhatóságához, viselkedéséhez, tartózkodási helyéhez vagy mozgásához kapcsolódó jellemzőinek értékelésére, elemzésére vagy előrejelzésére irányul;

Adatvédelmi incidens: az adatbiztonság olyan sérelme, amely a továbbított, tárolt vagy más módon kezelt személyes adatok véletlen vagy jogellenes megsemmisülését, elvesztését, módosulását, jogosulatlan továbbítását vagy nyilvánosságra hozatalát, vagy az azokhoz való jogosulatlan hozzáférést eredményezi;

Adatvédelmi tisztviselő: jelenti egy olyan független személy, aki a vállalat adatkezelési és adatfeldolgozási tevékenységét figyelemmel kíséri, a jogi megfelelés érdekében a vállalat és a munkavállalói részére tanácsot ad, és az adatvédelmi hatósággal a kapcsolatot tartja. Az adatvédelmi tisztviselő lehet akár alkalmazott, akár külső megbízott.

Címzett: az a természetes vagy jogi személy, illetve jogi személyiséggel nem rendelkező szervezet, aki vagy amely részére személyes adatot az adatkezelő, illetve az adatfeldolgozó hozzáférhetővé tesz;

2. ÉRTELMEZŐ RENDELKEZÉSEK

2.1. A jelen Általános Szerződési Feltételekben bármely hivatkozás előfordulásakor, kivéve, ha a jelen ÁSZF másképp rendelkezik:

(a)    az” ÁSZF-re”, vagy más” megállapodásra”, illetve ”dokumentumra” történő utalás magában foglalja az ÁSZF, illetve mellékleteinek, valamint a hivatkozott megállapodásnak, vagy az egyéb dokumentumoknak az időről-időre felmerülő módosításait, változtatásait illetve azokat a dokumentumokat, amelyek ezek helyébe lépnek;

(b) a” fejezetekre”,” alcímekre”, ”pontokra”, ”bekezdésekre” és ”mellékletekre” történő hivatkozás a jelen ÁSZF fejezeteire, alcímeire, pontjaira, bekezdéseire és mellékleteire történő hivatkozást jelenti;

(c) “törvényre“,” rendeletre” vagy” jogszabályra” történő hivatkozás magában foglalja azok módosítását, megváltoztatását, a helyükbe lépő új jogszabályokat is, feltéve, hogy azok a hatályba lépésük előtti jogviszonyokra a Felek külön megállapodása nélkül is alkalmazandók;

(d) “személyre” történő hivatkozás elsősorban a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény („Ptk.”) „Ember, mint jogalany” és a „Jogi Személy” című része, fejezete szerint értelmezendő, de ideértendő egyéb jogalany is;

(e) egy időszak vagy határidő számításába az a nap nem számít bele, amelyre a határidő megkezdésére okot adó cselekmény vagy egyéb körülmény (pl. kézbesítés, kihirdetés) esik;

(f) egyes számra történő hivatkozás magában foglalja a többes számra történő hivatkozást és vica versa.

(g) a (bármilyen formában) a „többek között”, „többek között”, „különösen” és hasonló kifejezések után következő szavak illusztrációként értelmezendők, és nem korlátozzák az e kifejezések előtt álló szavak jelentését.

II.    BEVEZETŐ RENDELKEZÉSEK

1.      ÁSZF CÉLJA ÉS HATÁLYA

1.1. A WhiteIT Fintech Zrt. (a “Szervező/Szolgáltató”) az interneten, mint szolgáltatási tevékenység végzi a jelen ÁSZF-ben meghatározott tevékenységét. A Szervező célja a Felhasználók részére egy online szimulációs rendszer biztosítása, amely szimulációs rendszeren tőzsdei szimulációs játékok kerülnek megszervezésre. A szimulációs játékok célja, hogy a Felhasználók valós kockázat és befektetés nélkül bővítsek pénzpiaci tudásukat a múltban lezajlott gazdasági események tőzsdére és tőzsdei kereskedési piacokra gyakorolt hatásának modellezésével. A szimulációs rendszer bizonyos korábban lezajlott eseményeket jelenít meg, ahol az egyes részvények napi kezdő és nap végi záró, valamint napi minimum és napi maximum árfolyama azonos a megtörtént eseményekkel. A nap közben a szimulációs rendszer a Felhasználók tevékenysége mentén modellezi az eseményekre gyakorolt hatásokat. A Felhasználó nem tartozik ellenérték megfizetési kötelezettséggel a Szervező irányába és a Szervező sem tartozik ellenérték megfizetési kötelezettséggel a Felhasználó irányába.

1.2. A jelen ÁSZF célja, hogy a Szervező és a Felhasználó közötti jogviszony elemeit részletesen szabályozza a teljesség igényével annak érdekében, hogy a felek közötti jogviszonyban a felek közötti általános feltételek kerüljenek meghatározásra.

1.3. A Szervező és a Felhasználó között nem valósul meg olyan jogügylet, amelyre tartalmára jelen a vonatkozó hatályos magyar jogszabályok – így különösen a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény visszterhes szerződésekre vonatkozó szabályait kellene alkalmazni. A Szervező ellenszolgálatás nélkül oktatási célzattal nyújtja szolgálatátást a Felhasználó részére, amely viszonyból a Felhasználó bármikor kiléphet egyoldalú nyilatkozatával és a regisztráció törlésével. Minden a szimulációs rendszeren keresztül közölt információ, elemzés szimulációs célt szolgál és a Szervező magánvéleményét tükrözik, ezért a szimulációs rendszeren keresztül biztosított szimulációs játékok során a Felhasználók részére nyújtott adatok, információk nem valósítanak meg a befektetési vállalkozásokról és az árutőzsdei szolgáltatókról, valamint az általuk végezhető tevékenységek szabályairól szóló 2007. évi CXXXVIII. törvény 4. § (2). bek 8. pontja szerinti befektetési elemzést valamint a 9. pont szerinti befektetési tanácsadást.

1.4. Az ÁSZF a Felhasználó és a Szervező között létrejött valamennyi szerződés vonatkozásában általános szerződéses feltételnek minősül, amelyet a Felhasználó a platformra történő regisztrációval és vagy a WhiteMob és Whitepro applikáció használatára történő regisztrációjával elfogad. A Szervező a mindenkor hatályos ÁSZF-et – amely nyilvános, bárki számára hozzáférhető és megismerhető – az internetes honlapján közzéteszi, annak tartalmát a Felhasználó a platformra történő regisztrációjával elfogadja és magára nézve kötelezőnek ismeri el.

1.5. Szervező a szolgáltatásáért és annak üzemeltetése körében felmerült díjakat költségeket nem jogosult a Felhasználóra terhelni.

2. ÁSZF MÓDOSÍTÁSA

2.1. A Szervező nem jogosult az ÁSZF rendelkezéseit egyoldalúan módosítani, a Felhasználó hozzájárulása nélkül.

2.2. Az ÁSZF módosítását követően a módosított tartalom a Felhasználó platformra/applikációba és a szimulációs rendszerbe történő belépésével egy felugró ablakban feltüntetésre kerül, amelyet a Felhasználó az „elfogad” gombra kattintva köteles elfogadni, amennyiben a szimulációs rendszer szolgáltatását igénybe kívánja venni.

2.3. Amennyiben a Felhasználó a módosítást követő 15 napon belül a platformra nem lép be, úgy az ÁSZF módosítását a Szervező a Felhasználó által elfogadottnak tekinti. Az ÁSZF módosítása a hatályba lépésétől kezdve vonatkozik a felek közti jogviszonyra.

2.4. Az ÁSZF módosításáról a Szervező a platformon/applikációban és a Felhasználó által az oldalra történő regisztráció során megadott elektronikus levelezési címen tájékoztatja a Felhasználót.

3. ÉRTESÍTÉSI CSATORNÁK

3.1. Felhasználó a Szervezővel a Szervező által működtetett értesítési csatornákon (e-mail cím) keresztül küldhet értesítést, tehet fel kérdéseket, továbbá kaphat értesítést függőben levő kérdései tárgyában.

Az értesítési csatornák a következők:

(a)        Szervező hivatalos „platformja”: A Szervező és a Felhasználó a platformon keresztül jogosult információt kérni és kapni, dokumentumokat, információkat megadni, valamint a szolgáltatással kapcsolatosan felmerült esetleges kérdéseit feltenni.

(b)        Telefon/elektronikus levelezés vagy azzal egyenértékű kommunikáció: A Szervező telefonon, e-mailen vagy azzal egyenértékű kommunikációs formában kizárólag tájékoztató jellegű információkat és értesítéseket ad minden kötelezettségvállalás nélkül a Felhasználó részére. A telefonon, e-mailen vagy azzal egyenértékű kommunikációs formában nyújtott tájékoztatás semmilyen esetben sem jelentheti a Szervező kötelezettségvállalását a Felhasználó felé. A Szervező nem felelős a telefonvonalak, egyéb elektronikus kommunikációt lehetővé tevő infrastruktúra (hardver,szoftver) valamint a Felhasználó telefonkészülékében előállott hibákból eredő károkért, továbbá nem vállal felelősséget a telefonkészülékek, egyéb elektronikus kommunikációt lehetővé tevő infrastruktúra illetéktelen személyek általi lehallgatása során megszerzett információk felhasználásával okozott károkért sem. A Szervező mentesül minden olyan felelősség alól, amely bármely telefonbeszélgetés telefax, email vagy azzal egyenértékű kommunikáció félbeszakadásából, ismétléséből, jogosulatlanságából, torzításából, torzulásából vagy bármely okból történő megszakadásából következhet be. 

3.2 A Szervező a későbbiekben lehetővé teheti a Felhasználó számára újabb értesítési és értékesítési csatornák igénybevételét is, amelyekről a Felhasználó részére tájékoztató anyagot küldhet.

III.    FELEK KÖZÖTTI JOGVISZONY ÁLTALÁNOS SZABÁLYAI

1. EGYÜTTMŰKÖDÉSI KÖTELEZETTSÉG

1.1. A Szervező és a Felhasználó a polgári jogi alapelveknek megfelelően egymást késedelem nélkül értesítik a közöttük levő kapcsolattartás szempontjából jelentős körülményekről, tényekről, az egymáshoz intézett kérdésekre – ha az ügy jellegéből vagy a rendelkezésre álló iratokból kitűnően más nem következik – haladéktalanul válaszolnak, valamint haladéktalanul felhívják a figyelmet az esetleges változásokra, tévedésekre és mulasztásokra.

1.2  .      A Szervező jogosult úgy tekinteni, hogy a Felhasználó tudomásul vette és elfogadta az értesítésben foglaltakat, ha arra a platformon történő kézbesítéstől számított 5 naptári napon belül nem érkezett írásos észrevétel vagy kifogás.

2. ÉRTESÍTÉSEK

2.1.     Szervező a Felhasználó részére szóló értesítéseket jogosult a platformján keresztül továbbá jogosult a Felhasználó által a regisztráció során megadott elektronikus levelezési címre is megküldeni.

3.  FELELŐSSÉG

3.1. A Szervező szolgáltatási tevékenysége során mindenkor a Felhasználó érdekeinek – az adott körülmények között lehetséges – figyelembevételével és gondossággal jár el.

3.2. A Szervező nem felel az olyan károkért, amelyek rajta kívülálló és el nem hárítható okból – így különösen erőhatalom, belföldi vagy külföldi hatósági rendelkezés, szükséges hatósági engedély megtagadása vagy késedelmes megadása folytán – következtek be. Ugyanez érvényes arra az esetre is, ha a Szervező vagy a Közvetítő valamely szerződéses partnere jelentős ok miatt bizonyos ideig beszünteti, vagy korlátozza működését. Amennyiben a Szervező valamely szerződéses partnere jelentős okból ideiglenesen kénytelen szüneteltetni tevékenységét, akkor a Szervező a platformon keresztül értesíti a Felhasználót arról, hogy a Szervező szolgáltatásai nem érhetők el.

3.3. Nem felel a Szervező az általa vállalt szolgáltatás teljesítésének elmaradásáért, ha az eljárást a Felhasználó és a harmadik személy közötti jogvita, vagy harmadik személy felróható magatartása, akadályozza. 

3.6. A Szervező nem felelős azokért a károkért, amelyek az online platform esetlegesen felmerülő hibáiból keletkeztek.

3.7. A platformon található más weboldalakra mutató linkeket a Felhasználó számára nyújtott szolgáltatásként biztosítja a Szervező. A WhiteIt Fintech Zrt. nem felelős ezen weboldalak tartalmáért, és az ezen weboldalakon a Felhasználó által igénybe vett szolgáltatások teljesítéséért.

3.8. A Szervező nem vállal felelősséget és nem felel a Felhasználó vagy az oldalt látogató személy számítógépes berendezését vagy szoftverét ért károkért vagy vírusokért, amelyek a számítógépes berendezést vagy szoftvert fertőzik meg a felhasználó hozzáférése, használata vagy böngészése miatt ezen vagy bármely más weboldalon.

IV. A SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS FELTÉTELEI

1. A SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS TÁRGYA

1.1. Amennyiben a Felhasználó az ÁSZF-ben vállalt feltételeknek és kötelezettségeknek maradéktalanul eleget tesz, a Szervező biztosítja a Felhasználó részére a platform ingyenes használatát. 

1.2. A Felhasználó regisztrációjának véglegesítésével az ÁSZF-ben valamint annak mellékleteiben továbbá a mindenkor hatályos adatkezelési tájékoztatóban foglalt feltételeket maradéktalanul elfogadja, nyilatkozik miszerint annak tartalmát megismerte, az abban foglaltakat magára nézve kötelezőnek ismeri el.

(a)       A Felhasználó jogosult a Szervező egyéb extra szolgáltatásait is igénybe venni, amelyek a következők:

aa) oktató anyagok,

ab.) szakmai cikkek,

2. A FELHASZNÁLÓ JOGAI ÉS KÖTELEZETTSÉGEI

2.1. A Felhasználó a platformra/applikációba történő regisztrációval kijelenti, hogy az ÁSZF rendelkezéseit ismeri, az abban foglaltakkal teljes mértékben egyetért, azt magára nézve kötelezőnek ismeri el.

2.1.1. A Felhasználó a platformra/applikációba történő regisztrációjával jogosult a Szervező szolgáltatását igénybe venni.

2.2. A Felhasználó az ÁSZF elfogadásával visszavonhatatlan kötelezettséget vállal, azokért a kötelezettségekért, amelyeket a Szervező a szolgáltatási szerződés létrejövetele érdekében megkövetel a Felhasználótól. 

2.3. A Felhasználó tudomásul veszi, hogy a Szervező nem végez sem befektetési sem egyéb üzletviteli tanácsadási tevékenységet a Felhasználó felé, így semmilyen felelősséget nem vállal a szolgáltatás és a platform igénybevételével a Felhasználó részére átadott információkkal kapcsolatban a Felhasználó felé. (A szimulációs rendszer lényege a múltbéli események modellezése, ahol a Felhasználó a saját stratégiáját kipróbálhatja, így a szimulációs rendszer nem alkalmas sem befektetési sem egyéb tanácsadásra, célja oktatás és ismeretterjesztés).

3. JÓTÁLLÁS, SZAVATOSSÁG 

3.1. Figyelemmel arra, hogy a Szervező a platformján szimulációs rendszert üzemeltet, amelyen a Felhasználó szimulációs játékokban vehet részt, továbbá tekintettel arra, hogy a Felek élnek a Ptk. biztosította azon joggal, hogy a Ptk.-ban a felek jogaira és kötelezettségeire vonatkozó szabályoktól eltérjenek (a fogyasztóvédelmi szabályokra figyelemmel) a Felhasználó részére nyújtott szolgáltatás a Felek egyező kijelentése alapján oktatási, ismeretterjesztő célú. A Szervező nem nyújt sem befektetési sem pénzügyi sem egyéb üzletviteli tanácsot a Felhasználó részére.

3.2. A Szervező nem felel az olyan károkért, amelyek a szimulációs rendszerrel összefüggésben a Felhasználó által kialakított kereskedési, befektetési, pénzügyi vagy egyéb üzletviteli stratégiából, vagy a platform nem rendeltetésszerű használatából ered. A Felhasználó kárigényt ezekkel összefüggésben a Szolgáltatóval szemben érvényesíteni nem jogosult, ezen jogáról kifejezetten lemond.  

3.3. Amennyiben Felhasználó a jelen fejezetben szabályozott bármely kötelezettségének nem tesz eleget, az Felmondási Eseménynek minősül és a Felhasználó a Szervező által nyújtott minden szolgáltatásból kizárható.

4. FIZETÉSI SZABÁLYOK

4.1. A Felhasználók részére a Szervező a jelen ÁSZF-ben szabályozott szolgáltatását ingyenesen nyújtja. A Szervező fenntartja a jogot arra, hogy jelen ponttól egyedi esetben eltérjen, azonban ez nem teheti a Felhasználó részére terhesebbé a szolgáltatást, vagyis a Szervező fenntartja a jogot, hogy a szolgáltatást bármikor szüneteltesse, megszüntesse, illetve egy eltérő ÁSZF hatálya alá helyezze.

4.2. Szolgáltató fenntartja a jogot, hogy a későbbiekben Szolgáltatása körét ellenérték fejében igénybe vehető további szolgáltatásokkal bővítse.

V. FELHASZNÁLÓ EGYÉB KÖTELEZETTSÉGVÁLALÁSAI

1. FELHASZNÁLÓ SZERZŐDÉSKÖTÉSI STÁTUSZA

1.1. A Felhasználó fogyasztónak minősülő természetes személy, aki az EGT Tagállamban állandó lakóhellyel és vagy hatósági, bírósági rendelkezésen alapuló, jogszerűen fennálló állandó vagy ideiglenes lakcímmel, Magyarországra történő beutazásra jogosító státusszal rendelkezik és a tizennyolcadik (+18) életévét betöltötte.

1.2. A Felhasználó a regisztrációval és az ÁSZF elfogadásával kijelenti, hogy a Szervező platformját kizárólag ismeretbővítési és tanulási célból kívánja használni. A Felhasználó kijelenti továbbá, hogy ismeretében van annak, hogy a Szervező által jelen ÁSZF hatálya alatt nyújtott szolgáltatás csupán szimulációs játék, annak a valós tőkepiacokra nincs hatása, valós pénzügyi befektetés, kockázatvállalás nem történik. A Felhasználó kijelenti továbbá, hogy tisztában van azzal, hogy a Szervező részére pénzügyi teljesítést nem eszközöl, valamint a Felhasználó sem eszközöl a Szervező részére pénzügyi teljesítést.

1.3. A Felhasználó a szolgáltatás igénybevételéhez, valamint az abban foglalt kötelezettségek teljesítéséhez cselekvőképességgel rendelkezik.

VI. A SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS MEGSZÜNTETÉSE, MEGSZŰNÉSE

1. A SZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS MEGSZÜNTETÉSÉNEK ÉS MEGSZŰNÉSÉNEK ESETEI

1. A Szolgáltatási szerződés megszűnik: Felmondással vagy Elállással

2. A Szolgáltatási szerződést halasztott hatállyal felmondani nem lehet.

3. A Szolgáltatási szerződést azonnali hatállyal bármelyik fél jogosult a másik félhez intézett egyoldalú felmondó nyilatkozattal eszközölni az alábbiak szerint.

a) amennyiben a Felhasználó a regisztrációját törli a szerződés megszűnik;

b) amennyiben a Szervező törli a Felhasználó regisztrációját;

c) amennyiben Szervező jogutód nélkül megszűnik; amennyiben a Felhasználó elhalálozik;

d) amennyiben a Felhasználó nem tesz eleget adatszolgáltatási kötelezettségének.

e) amennyiben a Felhasználó bármely tényt vagy adatot nem a valóságnak megfelelően ad elő, vagy elhallgat, hamis, vagy hamisított okiratot használ fel.

4. A Szolgáltatási szerződés felmondása következtében a szerződés a felmondás közlésével megszűnik. A Szolgáltató a Felhasználó adatait, eredményeit véglegesen megsemmisíti, azokat a későbbiekben visszaállítani nem lehet.

2. SZERVEZŐ és FELHASZNÁLÓ ELÁLLÁSA 

2.1.  A Szervező jogosult jelen ÁSZF szerinti szolgáltatástól egyoldalúan elállni, ha a Felhasználó a jelen ÁSZF-ben foglalt adatszolgáltatási kötelezettségeinek a platformon keresztül történt 24 órás felhívás ellenére sem tesz eleget.

2.2. A Felhasználó jogosult a Szerződéstől a regisztráció véglegesítését megelőzően elállni.

2.3. Felhasználó tudomásul veszi, hogy a nem véglegesített regisztráció esetében, a szerződés létre sem jön. 

3. SZERVEZŐ FELMONDÁSA

3.1.  A Szervező a jelen ÁSZF szerinti szolgáltatástól jogosult azonnali hatállyal felmondani, a Felhasználó regisztrációját törölni.

3.2.  A Szervező felmondására okot adó körülmények:

a)  Felhasználó az ÁSZF-ben foglalt adatszolgáltatási kötelezettségeinek a platformon keresztül történt 24 órás felhívás ellenére sem tesz eleget;

b)  A Felhasználó szemben az VI. fejezet alapján meghatározott feltételek bármelyike fennáll.

3.3.  A Felmondási Események bármelyikének vagy azok közül többnek a bekövetkezése különösen az alábbi jogkövetkezményekkel jár:

3.3.1.   A Felhasználó a Szervezői szolgáltatást nem veheti igénybe, a Szervező a Felhasználó regisztrációját a platformról véglegesen és visszavonhatatlanul törli.

VII. VEGYES RENDELKEZÉSEK

1. MEGVÁLTOZOTT KÖRÜLMÉNYEK

1.1. Amennyiben jelen ÁSZF, illetve a Szerződés egyes rendelkezései vagy rendelkezéseinek egy része érvénytelen vagy végrehajthatatlan lenne, vagy azzá válna, úgy ez nem érinti az ÁSZF, illetve a Szerződés többi részének érvényességét. Ebben az esetben (akár kiegészítő) értelmezés révén azok a szabályozás(ok) érvényesek, amelyek a lehető legjobban megfelelnek az érvénytelen vagy végrehajthatatlan rendelkezés(ek) gazdasági célkitűzéseinek. Amennyiben egy ilyen értelmezés jogi okok miatt lehetetlen lenne, úgy a Felek visszavonhatatlanul kötelezik magukat arra, hogy az érvénytelen rendelkezés helyébe lépő rendelkezések az ÁSZF részét fogják képezni.

1.2. A Szervező bármikor jogosult az ÁSZF egyoldalú módosítására, köteles azonban a módosítás tényét, és a módosult ÁSZF-et honlapján közzétenni és erről a Felhasználót a platformon, valamint az applikációban továbbá jogosult a regisztráció során megadott elektronikus levelezési címen (e-mail) tájékoztatni.

A Felek a Szerződésből eredő vagy azzal összefüggő, mindenekelőtt a Szerződés megszegésével, fennállásával, érvényességével vagy értelmezésével kapcsolatos vitás kérdések eldöntését megelőzően alávetik magukat közvetítői, azaz mediációs eljárásnak.

Jelen ÁSZF-ben nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény rendelkezései, illetve a mindenkor hatályos magyar jogszabályok az irányadók. (A Felek egyezően kikötik, hogy a Szervező jelen ÁSZF-be szabályozott tevékenységére, szolgáltatásásra sem a tőkepiaci, sem a bankjogi, sem a befektetési szolgáltatási sem egyéb pénzügyi közvetítői, tanácsadói szerződések szabályai és ezen tevékenységekre vonatkozó jogszabályok sem irányadók.) 

2. ADATKEZELÉSI SZABÁLYOK

2.1. A Felhasználó személyes adatai, illetve az őt érintő, szenzitív adatnak nem minősülő adatok, információk nyilvántartására, kezelésére és továbbítására vonatkozó hozzájárulását a Felhasználó az ÁSZF elfogadásával, valamint az ún. „Adatkezelési Nyilatkozat/Szabályzat” elfogadásával megadja.

2.2. Felhasználó hozzájárul, hogy az „Adatkezelési Nyilatkozatban/Szabályzatban” meghatározott körben és feltételekkel, illetve a szolgáltatási igénybevétele alatt a szolgáltatást végző Szervező az „Adatkezelési Nyilatkozatban/Szabályzatban” foglalt közreműködői részére a szolgáltatással összefüggő célra esetlegesen átadja, továbbítsa.

2.3. Az adatkezelési szabályzatot a Felhasználó a platformra/applikácóban történő regisztrációval elfogadja, az abban foglaltak megismerését nyugtázza.

3. ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK

1.1. A szerződéses jogviszonyra a magyar jog az alkalmazandó. A jelen ÁSZF-ben, nem szabályozott kérdésekben a hatályos magyar jogszabályok – elsődlegesen a Polgári Törvénykönyv – rendelkezéseit kell alkalmazni. Jelen ÁSZF, valamint a felek közötti kapcsolattartás irányadó hivatalos nyelve a magyar nyelv. Amennyiben bármely okirat, nyilatkozat stb. a magyar mellett más nyelven is készül, úgy a kettő közötti bármely eltérés esetén a magyar nyelvű változat az irányadó.  

1.2. Az az Adatkezelési nyilatkozat és mellékletei, valamint az adatkezelési tájékoztató, az Adatkezelési szabályzat és egyéb mellékletei az ÁSZF elválaszthatatlan részét képezik.

1.3. A Felek jogvitáikban a jelen Általános Szerződési Feltételek rendelkezéseinek szem előtt tartásával, a békés úton való megegyezésre törekednek. 

Jelen ÁSZF 2024. 10. 31. napjától hatályos.

1. számú melléklet

(Játékszabályzat)

A tőzsdei szimulációs játék egy innovatív, oktatási és szórakoztató célú program, amely lehetővé teszi a magyar részvényekkel való kereskedés valósághű szimulációját. A program fő sajátossága, hogy bizonyos múltbeli tőzsdei eseményeket modellez, így a játékosok részben valós piaci környezetben gyakorolhatják a kereskedési stratégiáikat.

A játék alapvető működése

Ajánlatgenerálás és algoritmus működése

Játékmenet és időzítések

Paraméterezhetőség

A szimuláció rugalmasan állítható a következő paraméterek szerint:

A paraméterek a játék típusától függően változhatnak.

Versenyszabályok és nyertes meghatározása

Tanulságok és célkitűzések

A tőzsdei szimulációs játék célja, hogy biztonságos és szórakoztató környezetben segítse a résztvevőket a tőzsdei kereskedés megismerésében. A program nemcsak a stratégiai gondolkodást és a gyors döntéshozást fejleszti, hanem valósághű tőzsdei helyzetekkel is szembesíti a felhasználókat, értékes tapasztalatokat nyújtva.